Menü
Takip edin: Facebook Twitter Instagram
Image 1

Turkish Culinary Academy

Profesyonel Pastacılık
&
Ekmekçilik Eğitimleri
TCA

Bu Eğitim Programı ile;Türk,Fransız,İtalyan ve diğer dünya mutfaklarından pasta,çörek, gevrek, kek, çikolata, vanilya, turta,milföy hamuru, kurabiye, beze, pizza, tart, turta, poğaça, çikolata, şeker hamuru süslemeleri,pasta tasarımı yapabilen Pastacı aynı zamanda Türk,Fransız, İtalyan, Danimarka, Hint ve diğer Dünya mutfaklarından ekmek çeşitleriyle kepekli, cevizli, zeytinli, domatesli ekmek çeşitlerinin temel pişirme teknikleri ile Pastacılık ve Ekmekçiliğin hazırlık araç ve gereçlerini tanıyan, pişirme ve hazırlık temel tekniklerini kavrayan, bu tarifleri günümüze uyarlayan, gelecek nesillere kültürel öğeleriyle aktaran ve bunları kullanmayı alışkanlık haline getirmeyi hedefleyen kendi işyerini açacak,açmış veya meslekte çalışan,çalışmak isteyen, uluslar arası nitelikte, profesyonel anlamda Yabancı Dil Bilen Pastacı ve Ekmekçi yetiştirilmektedir.

 

Eğitim Süresi
20 hafta Teorik - Uygulama ve 12 hafta staj olmak üzere toplam 8 aydır. Sınıf kontenjanları 8 kişi ile sınırlıdır.
Hafta içi Sabah Grubu : 09:00 - 12:30
Öğlen Grubu : 13:30 - 17:00
Akşam Grubu : 18:00 - 21:30
Haftasonu Grubu Ders Gün ve Saatleri : Cumartesi-Pazar 09:00 - 18:00

 

Sertifika
Eğitimi sonunda Teorik ve Uygulamalı sınavdan başarılı olan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı; Pastacılık, Ekmekçilik, Mesleki İngilizce (Yiyecek İçecek Hizmetleri/Mutfak) olmak üzere 3 adet sertifika verilmektedir.Bu sertifikalar ile yurtiçi ve yurtdışında yasal olarak mesleklerini icra edebileceklerdir.

 

Konaklama
Eğitimlerimize Ankara dışından katılmak isteyen öğrencilerimiz başkentin en özel ve güzel öğrenci yurtlarında okulumuza özel fiyatlarla konaklayabilmektedir.
Ayrıca Inn 14 Hostel'da aşçı adaylarımıza özel fiyatlardan da faydalanabilirsiniz.
Inn 14 Hostel

 

Staj
Yurtiçi stajında 20 hafta süren teorik ve uygulamalı eğitimden sonra en az 12 hafta boyunca okulumuz tarafından belirlenen başkentin önde gelen işletmelerinde stajlarını görürler. Ayrıca Amerika ve İtalya'da 12 Ay'a kadar maaşlı ve maaşsız programlara da katılabilirler.
Staj yerlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

İspanya'da Maaşlı Staj Olanakları
İspanya’nın Barselona, Kosta Brava, Kanarya Adaları, Mayorka ve Endülüs bölgesindeki oteller, resortlar ve tatil köylerinde 3 aydan 6 aya kadar maaşlı staj imkanı sağlanmaktadır.
"İspanya'da maaşlı staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir."

 

İtalya'da Staj Olanakları
Yurtiçi stajını başarı ile tamamlayan öğrencilerimize İtalya'nın Umbria bölgesinde 2 Michelin Yıldızlı restoranda 2 aylık staj imkanı ve 1 hafta kardeş okulumuzda eğitim imkanı da sağlanmaktadır.
"İtalya'da staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir."

 

Amerika'da Maaşlı Staj Olanakları
Orta ve ileri seviye İngilizce bile öğrencilerimizi mezuniyetlerinden sonra 5 yıl iş tecrübesi kazandıktan sonra Amerika'daki çeşitli otel, restoran ve işletmelerde saatlik ortalama 9$ - 12$ arası kazanabilecekleri 6 - 12 ay arası çalışabilecekleri maaşlı staj programına gitme imkanı da sağlanmaktadır.
"Amerika'da maaşlı staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir."

 

Yurt Dışı Eğitim Olanakları
Kardeş okullarımızdan olan İtalya'nın önde gelen Aşçılık ve Pastacılık okulu olan Italian Kitchen Academy'de okulumuza özel fiyatlarla eğitiminize devam edebilirsiniz.
Italian Kitchen Academy
"Italian Kitchen Academy'de eğitim, ücretlerimize dahil değildir."

 

İş Garantisi
Okulumuzun yıllardır Türkiye İş Kurumu ile yaptığı işbirliği neticesinde 20 haftalık profesyonel eğitimlerini tamamladıktan sonra 12 haftalık stajlarını da başarı ile bitiren öğrencilerimiz en az asgari ücret ile 3.000 TL arası net maaşlı işe yerleştirileceklerdir.

 

Eğitim Ücreti:
25.000 TL

 

Okulumuz tarafından Şef Üniforması, Profesyonel Pastacılık - Ekmekçilik ekipmanları, Eğitim Dökümanları (Kitap, CD vb) öğrencilerimize hediye edilmektedir.

 

Peşin ödemelerde %10 indirim uygulanır. Okulumuzun anlaşmalı olduğu bankalardan ilk 2 ay ödemesiz 48 ay vadeli Mesleki Eğitim Kredisi kullandırılır. Kredi kartına 9 taksit seçeneği bulunmaktadır. Senetli olarak 12 taksit ödeme yapılmaktadır.

 

Kayıtta Gerekli Belgeler

  • 6 Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Son Mezun Olunan Okulun Noter Onaylı Diploma Fotokopisi veya Belge'nin Aslı
  • Sabıka Kaydı
  • Sağlık Raporu (Aile Hekimi ya da Devlet Hastanesi)
  • Gaita Kültürü / Burun ve Boğaz Kültürü / Akciğer Grafisi Raporu / HIV, Hepatit B ve C Test Sonuçları

Öyle bir eğitim ki...
Kariyerinizi Hızlandıracak
Başa Dön
Başa Dön
Loading please wait Yükleniyor ...

Ankara Yemek Kursu

Ankara Yemek Kursu, İletişim

Ankara Yemek Kursu, Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Ekmekçilik

Ankara Yemek Kursu, Lokasyon

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Aşçılık

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik

Ankara Yemek Kursu, Pidecilik

Ankara Yemek Kursu, Pizzacılık

Ankara Yemek Kursu, Butik Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Dünya Mutfakları

Ankara Yemek Kursu, Türk Mutfağı

Turkish Culinary Academy
5 stars - based on 1227 reviews
Alexsander Dubçek Cad. (Eski 626. Cadde) Yukarı Dikmen, Çankaya / Ankara, TR 06680
+90 (312) 442 6585 +90 (312) 442 6586 Hours: Mon-Fri 10am - 6:30pm Fri-Sun 11:30am - 10:00pm Categories: Dünya Mutfakları , Türk Mutfağı , Profesyonel Aşçılık , Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik , Pizzacılık , Pidecilik , Butik Pastacılık , Ekmekçilik , Pastacılık Price Range: ₺₺ Takes Reservations: Yes
Utku Obuz - The Architect