Menü
Takip edin: Facebook Twitter Instagram
Image 1

Turkish Culinary Academy

Hakkımızda
TCA

Dünya hızla refah toplumuna doğru gitmektedir. Önümüzdeki 20 yıl içinde insanlar günde sadece 3 ila 4 saat çalışacak, uluslar arası geçerlilik ve nitelikte en az 3- 4 meslek sahibi olacak, bunu 3 veya 4 işyerinde yarı zamanlı (Part-time) icra edecek ve dünyada mesai kavramı yok olacaktır.” Ünlü Fortuna Dergisi yazarı Alvin Toffler Future Shock adlı kitabın da aynen bunları söylemektedir. Acaba gelecekte günde sadece 3-4 saat çalışmak suretiyle 3 ila 4 meslek sahibi olmak için 3 veya 4 üniversite bitirmek zorunda mı kalacağız.

 

Günümüzde bile uluslar arası geçerlilik ve standartlarda herhangi bir mesleğin yatay eğitim kurumlarında normal öğrenim süresi ortalama 100 - 200 saattir. Bu ise insan ömründe sadece 25 ila 45 güne tekabül etmektedir. Dolayısıyla okullarda veya fakültelerde yıllarca vakit israf etmeden kişiler bir yıl içinde piyasada geçerli en az 5 ila 6 meslek sahibi olabilmektedirler.

 

İşsizlik; uluslar arası geçerlilik ve standartlarda herhangi bir mesleğe sahip olamama yanında bireysel işgücü arzının mal ve hizmet piyasasına organize şekilde sunulamamasıdır. İstihdam ise herhangi bir mesleğin uluslar arası standartlarda öğrenilip işgücü piyasasındaki alıcılara organize şekilde arz edilebilmesidir.

 

Bugün için dünyada teknoloji know-how üretim merkezi ile sermaye dolaşım know-how merkezi olan bir çok ülke vardır. Fakat global çaplı işgücü know-how üretim merkezi olan bir ülke henüz yoktur.

 

Gelecekte; dünyanın potansiyel büyük firmaları, global çaplı iş organizasyonları, kriz yönetimi ve nitelikli iş gücü yetiştirme projelerinde yoğunlaşacaklardır.

 

Dünya haritasının tam ortasında bulunan; günümüzde bile kuşların ve insanların doğal göç yolu güzergahındaki binlerce yıllık kriz yönetimi ve organize etme becerisi genlerine sahip insanları nedeniyle Türkiye; uluslar arası yasal işgücü yetiştirme ve know-how merkezi olmaya aday en yakın ülkedir.

 

Keza; global çapta nitelikli işgücü know-how merkezi olacak bu ülke aynı zamanda gelecek yüz yılın en önemli ekonomi güvenlik ve strateji belirleyicisi olacaktır.Bu doğrultuda Net İşgücü Yetiştirme Hizmet Servisleri ve İstihdam Projeleri firması; kendisine ait ve projelerin odağındaki T.C.Ankara-Çankaya Özel Netiş Meslek Kursu vasıtasıyla uluslar arası reel piyasa şartlarında Türkiye ve dünyanın diğer ülkelerinde kişilere; mesleki eğitim, mikro üretim ve istihdam projeleri yoluyla yeni meslekler ve kalıcı iş temin ettirmektedir.Ayrıca, şahıslar, firmalar, kooperatifler ve vakıflarla yapılan işbirliği protokolleri ile atıl duran, apolitik uluslararası mikro sermaye ye dayalı yüksek kar marjı içeren, direkt üretim ve istihdam sağlayıcı uygulanabilir, sürdürülebilir Alternatif Hizmet,Turizm, Tarımsal ve Sanayi Odaklı Mikro Üretim -İstihdam Projeleri yürütmektedir.

 

Kurucu
Bahtiyar ÇİLOĞULLARI

Öyle bir eğitim ki...
Kariyerinizi Hızlandıracak
Başa Dön
Başa Dön
Loading please wait Yükleniyor ...

Ankara Yemek Kursu

Ankara Yemek Kursu, İletişim

Ankara Yemek Kursu, Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Ekmekçilik

Ankara Yemek Kursu, Lokasyon

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Aşçılık

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik

Ankara Yemek Kursu, Pidecilik

Ankara Yemek Kursu, Pizzacılık

Ankara Yemek Kursu, Butik Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Dünya Mutfakları

Ankara Yemek Kursu, Türk Mutfağı

Turkish Culinary Academy
5 stars - based on 1227 reviews
Alexsander Dubçek Cad. (Eski 626. Cadde) Yukarı Dikmen, Çankaya / Ankara, TR 06680
+90 (312) 442 6585 +90 (312) 442 6586 Hours: Mon-Fri 10am - 6:30pm Fri-Sun 11:30am - 10:00pm Categories: Dünya Mutfakları , Türk Mutfağı , Profesyonel Aşçılık , Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik , Pizzacılık , Pidecilik , Butik Pastacılık , Ekmekçilik , Pastacılık Price Range: ₺₺ Takes Reservations: Yes
Utku Obuz - The Architect